Kyläyhdistys

Venesjärven Kyläyhdistys ry:n jäseniä ovat kaikki jäsenmaksun maksaneet. Johtokunta valitaan vuosittain syyskokouksessa. Uudet jäsenet ovat tervetulleita mukaan.
Vuoden 2019 jäsenmaksu on 20 eur. Alla olevasta linkistä voit tulostaa jäsenmaksulomakkeen.

Kyläyhdistyksen osoite:
Venesjärven Kyläyhdistys ry
pj. Jenni Hemminki
Venestie 442
38760 Venesjärvi

Jäsenmaksulomake 2019

Kyläyhdistyksen tehtävänä on kylän yhteisten tapahtumien järjestäminen, talkoot, jääkaukalon ja uimarannan kunnossapito. Yhteistyö koulun hyväksi. Harrastustoiminnan järjestäminen. Asukashankinta. Tonttimarkkinointi. Iltapäiväkerhon järjestäminen.

Johtokunta 2019

Jenni Hemminki

puheenjohtaja
kahvinkeitinten vuokraus, Avi-kerhot, tonttimarkkinointi
jenni.hemminki@gmail.com
puh. 050 306 6668

Laura

Laura Mäkitalo

varapuheenjohtaja, iltapäiväkerhovastaava
lnjmakitalo@gmail.com
puh. 050 304 4282

Sofia

Sofia Latvajärvi

tonttimarkkinointivastaava, liikuntavastaava
sofia.kuuskoski@suomi24.fi
puh. 050 355 3878

Tessa-Riina Salmi

sihteeri
tessa_hietikko@hotmail.com
puh. 050 376 5461

SAtu

Satu Junnila

liikuntavastaava,Leader -projektit, Avi-kerhot
junnila.satu@gmail.com
puh. 0500 946 060

Tiina Junnila

tiedotus
tiina@printvisio.fi
puh. 044 578 9230

Kirsi

Kirsi Järvenpää


kirsi.jarvenpaa@dnainternet.net
puh. 050 572 7035

Viivi Koivisto

buffettivastaava
Viivi.koivisto@gmail.com
puh. 040 773 4115

Arno

Arno Koskela

latu- ja kelkkaurat
arno.koskela@gmail.com
puh. 044 5788 020

Reino Lahti



puh. 0500 204 220

Mari

Mari Raukola

buffetti- ja uimarantavastaava
teltan ja grillin vuokraus
marirau7@gmail.com
puh. 040 542 0456

Outi Sinkkonen

iltapäiväkerhovastaava
outi.sinkkonen@gmail.com
puh. 040 847 3944

Raija Vataja

Leader -projektit, Avi-kerhot
raija.vataja@dnainternet.net
puh. 050 359 5571

Satu Viljanen

uimarantavastaava, kaukalovastaava
satu.v@suomi24.fi
puh. 0400 244 760

Muut vastuualueet:

 

Pasi Heino

kaukalon auraus

 

Julia Kuuskoski

kahviastiaston vuokraus