Kyläyhdistyksen tehtävänä on kylän yhteisten tapahtumien järjestäminen, talkoot, jääkaukalon ja uimarannan kunnossapito. Kyläyhdistys tekee yhteistyötä koulun hyväksi. Kyläyhdistys järjestää myös harrastustoiminnan. Toiminnan ytimessä on myös asukashankinta ja siihen liittyen tonttimarkkinointi. Kyläyhdistys vastaa myös iltapäiväkerhon järjestämisestä.

Venesjärven Kyläyhdistys ry:n jäseniä ovat kaikki jäsenmaksun maksaneet. Johtokunta valitaan vuosittain syyskokouksessa. Uudet jäsenet ovat tervetulleita mukaan. Vuoden 2021 jäsenmaksu on 20 eur. Voit halutessasi tulostaa jäsenmaksulomakkeen.

Kyläyhdistyksen osoite:
Venesjärven Kyläyhdistys ry
pj. Jenni Hemminki
Venestie 442
38760 Venesjärvi

Johtokunta 2021

Jenni Hemminki
puheenjohtaja
Avi-kerhot, tonttimarkkinointi
jenni.hemminki@gmail.com, puh. 050 306 6668
Viivi (Katriina) Koivisto
varapuheenjohtaja
Viivi.koivisto@gmail.com, puh. 040 773 4115
Heikki Jaakkola
sihteeri, nettisivut
heikki@pajalle.com, puh. 040 500 6228
Outi Sinkkonen
iltapäiväkerhovastaava
outi.sinkkonen@gmail.com, puh. 040 847 3944
Sofia Latvajärvi
tonttimarkkinointivastaava, SUP-laudat, teltta ja kahvinkeittimet
sofia.kuuskoski@gmail.com, puh. 050 355 3878
Johanna Räikkälä
Uimarantavastaava
johanna.raikkala@gmail.com, puh. 050 345 7709
Leena Myllymäki
Uimarantavastaava
leenanmylly@gmail.com, puh. 045 633 2955
Satu Junnila
liikuntavastaava, Avi-kerhot
junnila.satu@gmail.com, puh. 0500 946 060
Tiina Junnila
tiedotus
tiina@printvisio.fi, puh. 044 578 9230
Arno Koskela
latu- ja kelkkaurat
arno.koskela@gmail.com, puh. 044 5788 020
Reino Lahti
talkoovastaava
puh. 0500 204 220
Mari Raukola
Leader -projektit
marirau7@gmail.com, puh. 040 542 0456
Raija Vataja
Leader -projektit, Avi-kerhot
raija.vataja@dnainternet.net, puh. 050 359 5571
Satu Viljanen
kaukalovastaava
viljanensatu73@gmail.com, puh. 0400 244 760