Kyläyhdistyksen tehtävänä on kylän yhteisten tapahtumien järjestäminen, talkoot, jääkaukalon ja uimarannan kunnossapito. Kyläyhdistys tekee yhteistyötä koulun hyväksi. Kyläyhdistys järjestää myös harrastustoiminnan. Toiminnan ytimessä on myös asukashankinta ja siihen liittyen tonttimarkkinointi. Kyläyhdistys vastaa myös iltapäiväkerhon järjestämisestä.

Venesjärven Kyläyhdistys ry:n jäseniä ovat kaikki jäsenmaksun maksaneet. Johtokunta valitaan vuosittain syyskokouksessa. Uudet jäsenet ovat tervetulleita mukaan. Vuoden 2020 jäsenmaksu on 20 eur. Voit halutessasi tulostaa jäsenmaksulomakkeen.

Kyläyhdistyksen osoite:
Venesjärven Kyläyhdistys ry
pj. Jenni Hemminki
Venestie 442
38760 Venesjärvi

Johtokunta 2020

Jenni Hemminki
puheenjohtaja
kahvinkeitinten vuokraus, Avi-kerhot, tonttimarkkinointi
jenni.hemminki@gmail.com, puh. 050 306 6668
Laura Mäkitalo
varapuheenjohtaja, iltapäiväkerhovastaava
lnjmakitalo@gmail.com, puh. 050 304 4282
Sofia Latvajärvi
tonttimarkkinointivastaava, liikuntavastaava
sofia.kuuskoski@gmail.com, puh. 050 355 3878
Tessa-Riina Salmi
buffettivastaava
tessa_hietikko@hotmail.com, puh. 050 376 5461
Satu Junnila
liikuntavastaava, Leader -projektit, Avi-kerhot
junnila.satu@gmail.com, puh. 0500 946 060
Tiina Junnila
sihteeri, tiedotus
tiina@printvisio.fi, puh. 044 578 9230
Heikki Jaakkola
varasihteeri, tonttimarkkinointivastaava
heikki@pajalle.com, puh. 040 500 6228
Viivi (Katriina) Koivisto
buffettivastaava
Viivi.koivisto@gmail.com, puh. 040 773 4115
Arno Koskela
latu- ja kelkkaurat
arno.koskela@gmail.com, puh. 044 5788 020
Reino Lahti
talkoovastaava
puh. 0500 204 220
Mari Raukola
uimarantavastaava, Leader -projektit, teltan ja grillin vuokraus
marirau7@gmail.com, puh. 040 542 0456
Outi Sinkkonen
iltapäiväkerhovastaava
outi.sinkkonen@gmail.com, puh. 040 847 3944
Raija Vataja
Leader -projektit, Avi-kerhot
raija.vataja@dnainternet.net, puh. 050 359 5571
Satu Viljanen
uimarantavastaava, kaukalovastaava
viljanensatu73@gmail.com, puh. 0400 244 760
Muut vastuualueet (ei johtokunnassa):
Julia Kuuskoski
kahviastiaston vuokraus